FRANCÚZSKY BIO EXTRAKT Z ARTIČOKOV 300 mlartičok

SUPERDIET

Náš BIO extrakt je rozdelený do 20 sklených ampuliek. Ampulku je potrebné otvoriť servítkou a naliať do pohára s vodou.

Mňamka

 

V krajinách Stredomoria, napr. v južnom Francúzsku, sú artičoky také rozšírené ako u nás mrkva či petržlen. Najlahodnejšie sú dužnaté súkvetia. V poslednom čase artičoky aj u nás získavjú čoraz väčšiu obľubu.

Obsah BIO extraktu z artičok

Artičoky obsahujú cynarin - azda žiadna iná rastlina nemá taký vysoký obsah tejto biologicky neobyčajne aktívnej zložky.

Artičoka patrí k najlepším liekom na pečeň a žlčník. Zvyšuje tvorbu žlče a tiež jej vylučovanie, podporuje detoxikačnú činnosť pečene a vylučovanie škodlivín močom. Znižuje hladinu krvného cukru a je vhodným doplnkovým liečivom pri cukrovke. Zabraňuje ukladaniu cholesterolu v cievach. Má tiež výrazné protialergické účinky, čo sa dobre uplatňuje pri liečbe rôznych ekzémov. Podporuje produkciu tráviacich enzýmov v pankrease a je tiež odporúčaná pri poruchách jeho funkcie. Celkovo zlepšuje trávenie a látkovú výmenu.

Jedinou kontraindikáciou môže byť ťažká porucha obličiek, inak žiadne vedľajšie účinky nie sú známe.

 

BIO Extrakt z Artičok a jeho účinky na zdravie

Trávenie

Cynarín, prírodná zlúčenina nachádzajúca sa v artičoke, stimuluje produkciu žlče. To pomáha urýchliť črevný pohyb a tiež podporuje trávenie tukov a absorpciu vitamínov. BIO extrakt z artičok tiež pomáha pri trávení tým. Artičoka môže pomôcť pacientom trpiacim zažívacími ťažkosťami, nadúvaním, nevoľnosťou, pálením záhy a syndrómom dráždivého čreva.

Artičoky a pečeň

Artičoky sú známe predovšetkým ako liečivá chorôb pečene a žlčníka , podporujúce činnosť pankreasu a detoxikačnú činnosť pečene .

Artičoky obsahujú choleretiká, látky povzbudzujúce pečeň k zvýšenej sekrécii žlčových kyselín. Choleretiká aktivizujú vyplavovanie cholesterolu z pečene, brzdia syntézu cholesterolu v pečeni, a tým pomáhajú znižovať hladinu tukov v krvi. Nedostatočná činnosť pečene často spôsobuje nevoľnosť, pocit plnosti a nadúvanie. Pri takýchto problémoch nám môžu pomôcť artičoky.

Artičoky znižujú hladinu cholesterolu v krvi

Artičoky obsahujú luteolín, antioxidant, ktorý zabraňuje tvorbe cholesterolu.

BIO Extrakt z artičok povzbudzuje telo k efektívnejšiemu spracovaniu cholesterolu, čo vedie k nižším celkovým hladinám. Bio Výťažok z artičok môže znížiť celkový a "zlý" LDL cholesterol pri súčasnom zvyšovaní "dobrého" HDL cholesterolu.

Artičoky môžu uľahčiť príznaky syndrómu dráždivého čreva

Syndróm dráždivého čreva je stav, ktorý ovplyvňuje tráviaci systém a môže spôsobiť bolesť žalúdka, kŕče, hnačku, nadúvanie, zápchu a plynatosť. Niektoré zlúčeniny v artičokách majú antispazmodické vlastnosti. To znamená, že môžu pomôcť zastaviť svalové kŕče, vyváženie črevných baktérií a zníženie zápalu.

Artičoky na pokožku

Oxidačný stres prispieva ku kožným ochoreniam, ako je dermatitída, starnutie a rakovina kože. Zníženie reaktívnych druhov kyslíka môže znížiť poškodenie DNA a buniek. Cynarín je hlavnou bioaktívnou chemikáliou v BIO extrakte z artičok. Znižuje oxidačné poškodenie spôsobené UV žiarením, chráni pokožku a má omladzujúce účinky na organizmus.

Artičoky upravujú hladinu cukru v krvi

Artičoky sú prospešné pre mozog a kognitívne funkcie

Artičoky obsahujú okolo 12% odporúčanej dennej dávky vitamínu K. Tento vitamín predstavuje ochranu proti nervovému poškodeniu a degenerácii, a preto pomáha u starších ľudí udržať kognitívne choroby ako je demencia a Alzheimerova choroba. Ďalšou zaujímavou prospešnú vlastnosťou vitamínu K je jeho schopnosť brániť vzniku cievnej kalcifikácie. Hoci nemá priamy vplyv na zdravie mozgu, môže účinne znížiť riziko kardiovaskulárnych chorôb v dlhodobom horizonte.