Vitajte

Vitajte na našom webe. Sme oficiálny distribútor prírodných výživových doplnkov Superdiet na Slovensku. Prinášame vám na slovenský trh produkty, ktoré sú vyrobené z poctivých surovín v spolupráci s lokálnymi pestovateľmi v okolí laboratórií Superdiet vo Francúzsku. 

60 ROKOV VÁŠNE

René Haussin založil SUPERDIET v roku 1961 v meste Denain na severe Francúzska medzi Lille a Valenciennes. 

Naše korene prírodnej medicíny

V roku 1956 kúpil René Haussin obchod s potravinami a lahôdkami vo francúzskom Denaine. Po rekonštrukcii predajne ho začali trápiť bolesti. Poradil sa s lekárom, ale nič neuľavilo od bolesti.

Začal sa zaujímať o účinky stravy a rastlín a rozhodol sa zmeniť to, čo jedol a svoj životný štýl. Postupne videl výsledky a bolesti sa mu uľavili: odvtedy bol René Haussin presvedčený o výhodách rastlín. Naďalej sa zaujímal o alternatívnu medicínu a najmä naturopatiu, holistický postup, ktorý sa zameriava na celkovú pohodu. Kvalifikoval sa ako naturopat a prvé konzultácie ho povzbudili, aby pokračoval. Potom objavil rádioniku a získal prvú cenu dva roky po sebe vo výročnej súťaži organizovanej Club de Radiesthésie de Valenciennes vo Francúzsku.

V roku 1961 sa rozhodol kúpiť stroj na výrobu tabliet z peľu kvetov. Začal vyrábať tablety, ktoré čoskoro predával vo svojom obchode a na dobierku po celom Francúzsku. Takto začala superdiéta!

René Haussin predbehol dobu a rýchlo si vytvoril sieť rovnako zmýšľajúcich partnerov, ktorí sa zaujímali o ekologické produkty.
Pokračoval vo vývoji ďalších produktov v Denaine. Zahŕňali kapsuly a liekovky. Svoje ingrediencie kupoval od miestnych záhradkárov, čím vytvoril – nevedomky – prvú regionálnu sieť miestnych výrobcov (partnerstvá založené na solidarite) a prvé organické produkty Superdiet pred vytvorením certifikácie ekologického poľnohospodárstva v roku 1992.

Pretože väčšina našich produktov odráža náš pôvod. Vyrábajú sa z certifikovaných ekologických rastlín, ovocia a zeleniny a naďalej máme silné spojenectvá s inými podobne zmýšľajúcimi výrobcami. Väčšina našich produktov – liekovky, kapsuly, tablety a prášky – je vyrobená podľa princípov prírodnej medicíny.

SUPERDIET VÁM POSKYTUJE TO NAJLEPŠIE Z PRÍRODY

V Superdiet veríme, že rastliny sú vzácne dary prírody. Preto zabezpečujeme, aby boli vyberané s veľkou starostlivosťou. Sme presvedčení, že pre celkové zdravie je potrebná rovnováha. Za týmto účelom využívame odborné znalosti nášho zakladateľa a naturopata pána Haussina. Naši odborníci – priekopníci ekologických postupov a aktívne sa angažujú – sú zanietení a nároční.

Vyberajú prémiové suroviny, vyvíjajú prispôsobené receptúry a snažia sa využívať naše tradičné metódy vrátane extrakcie čistej šťavy a odvaru a infúzie. Aktívne sa angažujeme v oblasti sociálnych otázok a životného prostredia prostredníctvom dlhodobých partnerstiev s našimi francúzskymi výrobcami, sponzorstva úľov, recyklovateľných obalov… a čoraz viac ekologických postupov a produktov.